איך מביאים את הגאולה בישראל 2009 – מבצע תודעה יצוקה יוצא לדרך

פורסם בבלוג של מפלגת הגאולה.

 

ברוכים הבאים לבלוג של מפלגת הגאולה, המקום שבו הקמפיין של מפלגת הגאולה לבחירות הפנימיות של שנת 2009 יוצא היום לדרך.
 
כמו רבים אחרים גם אנחנו סובלים מהמצב הקשה ששורר בישראל 2009. אבל בניגוד למה שמנסים למכור לנו, אנחנו מאמינים מה שדפוק בישראל 2009 הוא עמוק הרבה יותר מהשאלה אם בנימין נתניהו, ציפי לבני או אהוד ברק יהיו ראש ממשלת ישראל. מה שדפוק בישראל 2009 זה הדברים שמשדרים לנו  בפרסומות, זה הטון שאנשים מדברים בו זה עם זה, זה המבנה החברתי והדברים שאנשים מחונכים להאמין בהם. הבעיות בישראל 2009 מורכבות הרבה יותר ממה שאיזשהו פוליטיקאי יכול לפתור. זה בעיות תרבותיות, רוחניות ותודעתיות עמוקות בהרבה ממה שמישהו מהפוליטיקאים שלנו בכלל מסוגל להבין. בנימין נתניהו, ציפי לבני או אהוד ברק לא יכולים לתת לדברים האלה תשובה כי כמו כולנו גם הם תחת כיבוש זר של תודעה מסולפת וכבויה.
 
אנחנו מאמינים שהבחירות הבאמת חשובות הן לא הבחירות לכנסת אלא הבחירות שאנחנו עושים בחיים שלנו. אפשר להתווכח שעות על הבחירות החיצוניות, אבל השקעה נקודתית של כמה דקות ביום בבחירות הפנימיות שאנחנו עושים את החיים שלנו יכולה לשנות לנו את החיים.
 
הפוליטיקאים שלנו רוצים שנאמין שמה שקורה בתודעה שלנו חסר משמעות ושמה שקובע את המציאות שלנו זה המסמכים שהם חותמים עליהם בטלויזיה. הם מייצרים עוד מלחמה ועוד מלחמה, ולפני שהם מסיימים מלחמה הם כבר מתחילים לדבר על המלחמה הבאה ומצפים מאיתנו להאמין שמה שיפתור את המצב זה עוד ועוד מאותו הדבר.
 
הגיע הזמן שכל אחד יתחיל לקחת אחריות על החיים שלו. זה לא קל כשאנחנו נסחפים שוב ושוב לתוך מערבולות חדשותיות שיוצרת בשבילנו המדיה ושמערפלות את התודעה שלנו. אבל דווקא עכשיו כשאנחנו שקועים במלחמות ומשברים כלכליים, דווקא עכשיו כשנדמה שהדבר היחיד שקיים זה פוליטיקאים תכנניים שתוקעים אחד לשני סכינים בגב, וסכנות מחוץ ומבית, זה חשוב כל כך להחזיר את תשומת הלב פנימה. עכשיו, הדבר הראשון לעשות, לפני שאנחנו עושים משהו טיפשי, זה לבחון את התודעה.
 
תרגעו רגע.
תרגיעו.
תעצרו שניה.
תעצרו שניה את מה שאתם עושים כרגע.
תנשמו ותקשיבו לקול הפנימי שקיים בתוככם.
ואחרי שלמדתם לשמוע שם צליל.
תנו לו להמשיך ולהתנפח עוד שימלא את עולמכם כולו.
 
מנסים לגרום לנו לשכוח את זה כל הזמן, אבל לפני הטלויזיה, לפני העיתונים, לפני האינטרנט אפילו – יש לנו קודם כל עולם פנימי. ובניגוד למה שאומרים לנו המציאות שלנו בוקעת משם, ולא מתוך החדשות.
 
כל אחד ואחד מאיתנו הוא נס. לכל אחד מאיתנו התרחש נס. אנחנו חיים! ולכל אחד מאיתנו יש מצלמה בתוך הראש לחקור איתה את המציאות.
 
בואו נפסיק לתת לחדשות לייצר בשבילנו את מי שאנחנו, ונתחיל לייצר עבור עצמנו את המציאות שלנו. עכשיו, בעידן של פוסט-צרכנות, של משבר כלכלי ואקולוגי, מה שאנחנו צריכים הוא סוג חדש של צרכנות: צרכנות תודעה.
 
האני הזה שקיבלתם כשבאתם לעולם, עם המצלמה הזו שבתוך הראש שלכם, הוא החידה הגדולה ביותר והוא מקור השמחה הגדול ביותר שיכול להיות לאדם בחייו. אל תזדהו איתו. תשתעשעו איתו ותכייפו איתו כי כיופי תודעה הם אחד הדברים שהגאולה הכי זקוקה להם. 
 
תארו לעצמכם חברה שמחויבת לחקור את התודעה שלה מדי יום. חברה שבה כל אדם ואדם מקדיש כמה דקות ביום על מנת לכוון את המחשבות שלו לכיוון הנכון. תארו לכם חברה שבה כל יום באותה השעה אלפי אנשים מכוונים את התודעה שלהם לתדר אחד. לחברה כזו בדיוק מכוונת תוכנית 9 הדקות של מפלגת הגאולה שמטרתה להרחיב את התודעה הקולקטיבית של ישראל. 
 
תוכנית 9 הדקות היא תוכנית התעמלות וחיטוב לתודעה שמטרתה ללמד את האדם להתחיל להשתמש במח שלו ולחקור את התודעה. תכנית 9 הדקות היא צרור מפתחות ראשון שמפלגת הגאולה מציעה לתוך עולם המוצרים הפנימיים.
 
אבל תכנית 9 הדקות היא רק התחלה, הצעה לכל אחד ואחת להתחיל לחקור את המח והתודעה שלהם בכל צורה אפשרית. אנחנו מציעים לכל מי שרוצה להקשיב שמצבנו יהיה טוב יותר אם נתחיל ללמוד להשתמש במוח שלנו.
 
ישראל יכולה להיות המקום הכי מעולה בעולם. בארץ הזו ובאנשים שלה טמונים ניצוצות בעלי כוחות אדירים. אבל כרגע למרבה הצער נראה שהמצב הנפשי של ישראל הולך ומתדרדר ושאם היא לא תעצור לרגע ותנשום היא הולכת לעשות משהו טיפשי במיוחד שהיא עוד תתחרט עליו.
 
אף אחד לא יכול לאמן את התודעה שלכם בשבילכם, אבל זה מה שדרוש אם רוצים להתחיל לחיות בטוב ולשנות את הדברים מהבסיס. מה שנדרש הוא לבחון את התודעה, להיות אמיצים וישרים ולבחור בטוב שוב ושוב ושוב. עם ישראל לא יגאל בפחות מזה. אף אחד מאיתנו לא יגאל בפחות מזה. אבל זה גם מספיק בשביל לגאול כל אחד ואחד.
 
בשביל כל מי שמוכן להתחיל לקחת אחריות על החיים שלו. בשביל כל מי שמוכן להתחיל להתנהג כמו בני אדם גם במקום שאין בו בני אדם. אנחנו מכריזים שיש לנו לנו לב חזק כמו שיריון ואנחנו מוכנים לצאת איתו החוצה, אפילו עם הסיכון שנפגע. כי יש לנו לב שחזק כל כך בטוב, שאנחנו יכולים לחיות במציאות הקטסטרופלית של ישראל 2009 ועדיין להיות מודעים וגם להכיל את זה.
 
זה הזמן לקצת חוסן פנימי,
אבל כשאנחנו מדברים על פנימי,
אנחנו מת
כוונים לפנימי באמת

כי אנחנו הולכים להראות לכם את אם כל המלחמות הרוחניות.
 
מבצע תודעה יצוקה יוצא לדרך.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יו  ביום 25 בינואר 2009 בשעה 16:22

  ישר כח

 • יוסי  ביום 25 בינואר 2009 בשעה 20:05

  תודה
  בלוג חשוב
  מה זה ,פוסט-צרכנות,?

 • עידו  ביום 25 בינואר 2009 בשעה 20:43

  פוסט-צרכנות זה עידן שבו אנשים לא יוגדרו עוד על פי הדברים שהם רוכשים ושיש להם, אלא על פי הדברים שהם יוצרים, בתודעה שלהם ובעולם.

  זה עולם שבו הדבר העיקרי שאנשים צורכים בו הוא תודעה ולא מוצרי צריכה מזהמים.

  אבל למען האמת הפרשנות שנתתי היא פרשנות אחת. יכולות להיות פרשנויות רבות ושונות לעידן הפוסט צרכני – חלק מהן הצגתי בפוסט שלי "מה יבוא אחרי הקפיטליזם"

  נ.ב.
  העידן הזה עדיין בתחילתו, כך שעדיין קשה להבחין בו…
  כלומר, ממש בתחילתו
  כלומר, ממש ממש בתחילתו…

 • אווה  ביום 25 בינואר 2009 בשעה 21:47

  אדיר בהחלט
  תהלוכה יפה בדרך לגאולה

 • טלילה  ביום 25 בינואר 2009 בשעה 21:54

  תודעה יצוקה??

  זהו, את הקוראת הזאת פספסת.

 • עידו  ביום 25 בינואר 2009 בשעה 22:51

  אני בהחלט מתנצל אם נפגעת מהכותרת של הפוסט.

  הכוונה הייתה להצביע על כך שאנחנו צריכים מבצעים מסוג שונה לחלוטין מזה שהפוליטיקאים שלנו מנהלים בימים אלו. ולהציע אפיק אלטרנטיבי לחלוטין לפוליטיקה הנוכחית. הכותרת נבחרה דווקא כי היא מתכתבת עם מה שכל כך חולני בפוליטיקה העכשווית שלנו וכאמור אני מתנצל אם פגעה בך.

  כל טוב,

  עידו

 • efyska  ביום 26 בינואר 2009 בשעה 7:49

  בעידן פוסט צרכנות.
  אהבתי את ההתלהבות בפוסט

 • גרינהאוס  ביום 26 בינואר 2009 בשעה 12:15

  רק חבל שזה בעולם הוירטואלי ולא בקלפי 009

 • שרון  ביום 29 בינואר 2009 בשעה 3:30

  אחד הפוסטים הגדולים שנתקלתי בהם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: