עמים הם סמים – מחשבות מאמסטרדם

לפני כמה ימים הבלוג הזה חגג שנה ואני בביקור באמסטרדם האהובה שתמיד מעלה מחשבות חדשות על הקשר בין עמים לסמים ועל החיים במדינות שונות:

עמים הם סמים, מדיות בשביל התודעה. צעיפים על המציאות. משקפיים או מראות משקפות בשביל לראות דרכן את העולם.

עמים הם סמים. ההבדל בגימטריה בין 'עם' (110) ל'סם' (100) הוא עשר. העשר הזה מייצג את עשר ספירות שעל פי הקבלה מקשרות בין מחזורים אינסופיים של עצי ספירות המכילים בתוכם עוד ועוד עצי ספירות באופן פרקטלי, משקפים זה את זה ובונים את המציאות שלנו.

עמים הם סמים. האתנו בוטניקה מספרת לנו שלכל עם מעמי העולם ולכל איזור גיאוגרפי בעולם יש סמי תודעה מקומיים משלו. זה כמו 70 פנים לתורה ו-70 אומות עולם. כל עם מחזיק את המפתח לצורה תודעתית מסוימת.

עמים הם סמים. גם לעמים וגם לסמים יש נקודות גבול שמסמלות מעבר מצב תודעה, צ'ק פוינטס למחשבה. בסמים הצ'ק פוינט הזה מגיע כמשהו, מולקולה מסוימת, עוברת את הצ'ק פוינט הפיזי של האדם ונכנס לגוף בצורה זו או אחרת, אצל עמים זה כשהגוף שלך עובר צ'ק פוינט גיאוגרפי ונכנס לגוף הקולקטיבי. במקרה אחד האדם מכניס חלקיק למוחו ובמקרה השני הוא נכנס כחלקיק לתוך מוח גדול יותר ממנו. בשני המקרים ההשפעה היא מסמעמת. השינוי המסמעם הוא כניסה בסודה של תרבות חדשה הלשה את התודעה מחדש לצורות חדשות – המדיום הוא המסג'. לעבור בין ישראל לאמסטרדם זה כמו לרדת מסם אחד ולעלות על סם אחר, שינוי פתאומי של פרספקטיבות על החיים מתרחש.

עמים הם סמים. עמים מסמעמים. הם לשים לך את התודעה עם תוכניות טלויזיה, פוליטיקאים ושיח ציבורי. מי שחושב שהקונצנזוס טרנס שאנחנו חיים בתוכו בישראל או בכל מקום אחר (וכל מקום מייצר מצב תודעה מסוים, השקפת עולם מסויימת, דעות קדומות מסוימות על העולם) שונה בהשפעתו על מכל סם תודעה אחר משלה את עצמו במחשבות של סובייקט עצמאי. מדינת ישראל היא סם שבמדינות מתוקנות כנראה אסור בתכלית האיסור כסם קשה לכל דבר ועניין. מי שמשתמש בסם של מדינת ישראל שם את עצמו בסכנה של מגוון השפעות לוואי קשות: פאראנויות, תחושות של נבחרות, אגוטריפ קולקטיבי (או לחלופין שנאה עצמית) והתכווצויות אלימות במערכת העיכול (שאת התוצאות שלהן ניתן לראות בטוקבקים באתרי החדשות הישראלים).
כמה ימים מחוץ לישראל עשויים להספיק על מנת לשפר את ההרגשה ועם זאת יש להזהיר. שימוש תדיר בישראל עשוי להיות מסוכן מאוד וליצור נזקים תמידיים למוח וסיוטים קבועים המורכבים מחרדת השמדה לאומית וחרדת השמדה אישית מכוחות  קפיטליסטים בקטריאלים ותאים אוליגרכים סרטניים שמשתלטים על הגוף והורגים את התאים הקטנים. התוצאה עלולה להיות מרה. מדינת ישראל מזכירה את הסם האגרסיבי הידוע לשמצה PCP (Angel Dust) שגורם למשתמשים שלו לסיים את הלילה כשהם עומדים לבדם ודופקים אגרופים לקיר.

עמים הם סמים וזה מצחיק שמדינת ישראל אוסרת על סמים מסוימים כי סמים מסוימים אוסרים על מדינת ישראל.

עמים הם סמים. צריך לחשוב טוב טוב מה אתה לוקח ואיך. לא לעשות טעויות טיפשיות וגם לא לחשוב שאפשר להסתפק בפסיביות. ישראל זה טריפ מסוכן. תושבי ישראל, היזהרו לכם מההשפעות הפסיכו-אקטיביות של מדינתכם. זה מוכח: היא מסוכנת לשלמות תודעתכם. אני קורא לכל אחד ואחד בואו נזהר בכל מה שאנחנו צורכים כדי שהתודעה תפרח כמו פרח.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אחת מהצפון  ביום 21 במרץ 2008 בשעה 12:54

  ומה הסמעום של הולנד, אם אתה כבר שם?

 • עידו  ביום 21 במרץ 2008 בשעה 18:51

  האמת הרבה שקט, טבע, רוגע, סובלנות ואופנים במקום מכוניות, לא שום דבר בלתי צפוי אבל הם באמת עלו על משהו.

 • אביבה  ביום 21 במרץ 2008 בשעה 22:44

  היתה לי פעם תיאוריה לפיה הרבה אנרגיות שליליות של התושבים נמוגות אל תוך תעלות העיר.

 • עידו  ביום 24 במרץ 2008 בשעה 9:03

  צודקת

  זה מעין פנג שווי של העיר

  🙂

 • עידו  ביום 24 במרץ 2008 בשעה 17:38

  היו לפוסט הזה קודם כמה תגובות לא ענייניות ומבזות שחשתי שאני מחויב למחוק. ובכל זאת אני רוצה לומר כמה דברים כאן.

  א' כל מה שרציתי להצביע עליו הוא שדברים שונים משפיעים על התודעה שלנו בצורה שאותה אנחנו מכנים 'פסיכואקטיבית'. בדיוק כמו שסמים עושים את זה לנו, עושים את זה גם עמים. כשיוצאים ממקום מסוים אפשר להרגיש לפעמים כאילו יוצאים מהשפעה של חומר מסוים.

  בהקשר הזה אני רוצה לומר עכשיו.
  עמים הם סמים ואני ממליץ לא להשתמש בעמים.
  בסה"כ זה גם מה שהיידגר דיבר עליו במושג האותנטי שלו – שהאדם לא יראה את העולם דרך העדשה המעוותת של ההשתייכות הלאומית והחברתית שלו. במקום עמותות כמו אל-סם, אנחנו צריכים אולי עמותות כמו אל-עם.

  וזה הכל

  עידו

 • elinor  ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 9:25

  ido
  toda
  really
  i couldnt say it in a better way.
  your original article not your little apology

  i am aboard with out an Hebrew key board

  the only thing i think its #Nice# to go on different nations trips

  and the nederland trip his much powerful then just bicicels and relaxation
  it give you another perception of space and time and of your own body, and ufcourse , of communication

  i just wanted to added there are different local trips inside israel, as you surely know
  the tel aviv one is so different then jerusalem or the north or the south, though ufcourse there is a common base.

  my investigation shows that each village have is own local consciousness and effects. you need to be very clear and aware to notice the settle differences….

  i think your article should be more famous and that you should expand your theory….

  toda

 • עידו  ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 11:03

  תודה על הדברים שלך. אני מסכים איתך שהבדלים בתודעה מתחלקים לא רק בין מדינה למדינה אלא גם לאיזור לאיזור ואולי גם אוסיף התייחסות להערה זו בגרסאות עתידיות של המאמר שאני מקווה שיתפרסמו בספר שאני כותב בעניין (של הבלוג הזה, בכלל).
  תודה על התמיכה,
  עידו

טרקבאקים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: